foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомогиТиждень на те, щоб почерпнути найважливіше, мали п’ятеро тернопільських медиків. Із дев’ятого по шістнадцяте грудня вони переймали досвід у своїх німецьких колег із Франкфуртської клініки.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Мали можливість ознайомитись із тим, як функціонує лікарня в Німеччині, як організовано надання медичної допомоги лікарнею медичної швидкої допомоги. Ми брали участь в нарадах, працювали в операційних, брали участь в конференціях».

Їхні німецькі колеги, згадують місцеві медики, нічого не приховували: ані сильних, ані слабких своїх сторін. Та й, зрештою, кажуть тернополяни, недоліків у Франкфуртській клініці особисто вони не помітили. Їх більше вразили злагодженість роботи, кваліфікованість кадрів і апаратне забезпечення.

ДМИТРО ОСАДЧУК, завідувач хірургічного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Рівень надання медичної допомоги досить високий. І це відмічається із приймального відділу до операційної кімнати і аж до виписки хворого зі стаціонару.

Високий контроль якості лікування хворих на кожному етапі, динамічний моніторинг за станом пацієнта, за його основними вітальними показниками з приймального відділу до післяопераційного періоду.

Вражає апаратне забезпечення в операційних».

Корисною, кажуть медики, ця поїздка стала не тільки для них п’ятьох. Додому вони повернулись із підписаним меморандумом про співпрацю.

А це означає, що Франкфуртська клініка готова навчати й інших тернопільських лікарів.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Між лікарнею швидкої допомоги Тернополя і клінікою у Франкфурті підписано меморандум про співпрацю. Я можу вам продемонструвати його. В цьому меморандумі говориться про те, що співпраця буде продовжена. Вона буде заключатися в навчанні наших фахівців, в обміні досвідом між лікувальними установами. Після того, як ми визначимось хто буде наступним із наших колег, а ми будемо відбирати тих, хто має бажання підвищувати свій кваліфікаційний рівень, володіє іноземною мовою, має перспективу в зростанні, ми будемо домовлятися з нашими колегами в Німеччині, щоб вони їх приймали. Німецькі лікарі, каже Ярослав Чайківський, оцінили високий рівень фаховості наших лікарів. Багато із новітніх технологій лікування, які практикують там, впроваджені і в Тернополі. Проте працювати ще є над чим. Заплановано, що німецькі лікарі приїдуть у Тернопіль у травні.»