foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомогиЛікарі з Грузії переймали досвід тернопільських хірургів

Нещодавно в хірургічному відділенні Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої медичної допомоги на стажуванні перебувала хірург-проктолог Гуранта Турманідзе з м. Батумі, Грузія. 

Під час стажування проводилося обстеження пацієнтів із захворюваннями прямої кишки та перианальної ділянки, була можливість ознайомитися із новими методами їх лікування. Зокрема, колега з Грузії ознайомилася з методикою тотальної колоноскопії при обстеженні проктологічних пацієнтів, яка дозволяє оглянути не лише ободову та пряму кишку, але й термінальний відділ тонкої кишки.

 

Щодня Гуранта Турманідзе брала участь у обговоренні лікувально-діагностичного процесу. Далі відбувався обхід проктологічних хворих, призначення медикаментозного та хірургічного лікування. Грузинська колега мала можливість не тільки спостерігати за хірургічними втручаннями, але й асистувати на операціях з приводу геморою, гострого парапроктиту, анальної тріщини, нагноєння епітеліальних куприкових ходів.

Особливий інтерес у гості викликали новітні малоінвазивні методики, що застосовуються в Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої медичної допомоги при захворюваннях аноректальної ділянки, зокрема метод степлерної гемороїдектомії з мукопексією, латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів, застосування діодного лазера для абляції гемороїдальних вузлів, застосування апарату Ligasure при гемороїдектомії.

 

Грузинська колега відзначила високий рівень надання медичної допомоги пацієнтам в Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої медичної допомоги з використанням найсучаснішого інструментального обладнання, професіоналізм колективу хірургічного відділеня.