foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомогиУ хірургічному відділенні Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги вперше в Тернопільській області успішно проведена операція з приводу розриву аневризми інфраренального відділу аорти з кровотечею та гематомою в заочеревинний простір.

Для успішного проведення цієї операції було залучено спеціаліста Центру екстреної медичної допомоги доцента кафедри загальної та малоінвазивної хірургії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України А.Р. Вайду. Адміністрація лікарні швидкої допомоги в максимально швидкий термін забезпечила умови для проведення цієї операції. Так, після встановлення клінічного діагнозу терміново виконано хірургічне втручання: лапаротомія, резекція аневризми черевного відділу аорти, аорто-біфеморальне алопротезування. Іншими словами життєво важливий розірваний сегмент головної магістральної судини замінено штучним судинним протезом.

Рідкісне захворювання діагностовано в ТМКЛШД за допомогою сучасної комп’ютерної томографії. Варто зазначити, що несвоєчасна діагностика захворювання призводить до летального наслідку.

Високий професіоналізм лікарів ТМКЛШД, злагоджена робота хірургів та анестезіологів, високе технічне забезпечення операції, повноцінний моніторинг за станом хворої під час операції та в післяопераційному періоді дозволили врятувати життя хворій. Проведено клінічний розбір даного випадку та проаналізовано хронологію і алгоритм надання медичної допомоги, зроблено висновки. Головний лікар відмітив високий професіоналізм медичного персоналу.

 

Зважаючи на поширеність серцево-судинних захворювань серед населення міста адміністрація лікарні відмічає необхідність додаткового забезпечення судинних протезів в ТМКЛШД для такої категорії хворих.