foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомогиЗАПРАЦЮВАЛО РЕКОНСТРУЙОВАНЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ВІДДІЛЕНННЯ ЛІКАРНІ

8 грудня міський голова Сергій Надал та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман відкрили після реконструкції інфекційне відділення комунальної лікарні швидкої допомоги. Кошти на ремонтні роботи були надані на умовах співфінансування від Тернопільської міської ради та фонду регіонального розвитку України.

 З нагоди відкриття інфекційному відділенню міським головою С.В. Надалом був подарований електрокардіограф.

«Це відділення хоч і працює при міській лікарні Тернополя, проте надає медичну допомогу також і жителям області, - розповідає міський голова Сергій Надал. - Ремонтні роботи розпочалися ще у 2014 році. За цей час повністю відремонтовано та утеплено фасад приміщення, замінено вікна на енергозберігаючі, відновлено інженерні комунікації, у палатах проведено ремонти, облаштовано санвузли, проведено гарячу воду, облаштовано окремі інфекційні бокси. Загалом створені кращі умови як для роботи лікарів, так і лікування пацієнтів».

 

 

 

 

 На сьогодні в інфекційному відділенні, розрахованому на 55 ліжок, функціонує 5 боксів і 21 напівбокс (одно- і тримісні палати).

Пацієнти скеровуються з міста та районів області для уточнення діагнозу та при тяжкому ступеню недуги. За 12 місяців 2016 р. було проліковано 1178 хворих (у 2015 р. – 921 хворий), з них 170 (14,4 %) мешканців села.

Основний показник

2015 р.

2016 р.

План л/днів

11050

15499

Поступило хворих

948

1240

Виписано хворих

921

1179

% виконання л/днів

83.8

85.1

Середнє перебування на ліжку

9.9

9.4

Робота ліжка

280.6

253.1

Обіг ліжка

27.9

26.2

Проведено л/днів

9261

11391

Проліковано сільських жителів

152

170

Померло хворих

від інфекційних захворювань

в реанімаційному відділенні

2

0

2

1

0

1

Летальність

 

0.1

 

 

Порівняння окремих показників роботи інфекційного відділення за 2 останні роки

 Порівняння % виконання ліжко-днів інфекційного відділення за 2 останні роки (на 85.1 % більше у зв’язку зі збільшенням кількості функціонуючих ліжок.

 

 

 

Середній ліжко-день в 2016 році зменшився до 9.4 порівняно з 2015 р. (9.9) у зв'язку з тим, що зросла кількість гострих хворих, які ушпиталювалися в ранні терміни захворювання в період епідемії грипу та ГРЗ.

 

В інфекційному відділенні  працівниками кафедри хворі оглядалися:

´  проф. Андрейчин М.А. – 680;

´ проф. Васильєва H.A. – 321,

´ проф. Копча B.C. – 273, 

´ доц. Івахів О.Л. – 102,

´ доц. Іщук І.С. – 86 

 

´ доц. Качор В.О. – 76.

 

Шляхи скеровування хворих в інфекційне відділення

Медичний заклад

2015

2016

Поліклініка № 1

19

11

Поліклініка № 2

22

20

Поліклініка № 3

16

8

Швидка допомога

248

439

Черговий лікар

38

63

Залізнична лікарня

8

7

Облвійськкомат

9

     1

Центр сімейної медицини

81

139

Направлено асистентами

64

65

Направлено інфекціоністами районів області

284

278

Всього

851

1115

 

Проліковано хворих лікарями

Лікар

2015

2016

Кадубець О.Я.

122

135

Китай Г.П.

144

127

Надал Л.С.

206

314

Сніцаренко С.В.

215

334

Герасименко O.A

149

172

Асистенти кафедри

85

96

Всього:

921

1178

 

 У відділенні на лікуванні перебувало 25 хворих на гострі вірусні гепатити, з яких гепатит А діагностовано у 9 пацієнтів, гепатит В – у 9, гепатит С – в 1 особи. Не вдалося верифікувати етіологію гострого гепатиту у 5 хворих.

Хворих на хронічні гепатити у 2016 р. було проліковано: 160 осіб, з них нез’ясованої етіології – 30, хронічний гепатит В – 15, хронічний гепатит С – 113, хронічний гепатит В+С – 2, цироз печінки вірусного ґенезу – 20 хворих.

На базі інфекційного відділення реалізується «Державна цільова соціальна  програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів», в яку у 2016 р. було включено 81 хворого.

 Вірусні гепатити: чи можна вилікувати? 

 

 Вірусні гепатити – підступні і небезпечні захворювання, що призводять часом до сумних наслідків. Але якщо своєчасно почати лікування і проводити його правильно, вірусні гепатити можна вилікувати, чим звести можливий збиток для здоров’я до мінімуму.

 

Вірусні гепатити: різні види – різні наслідки

Вірусний гепатит – збірне поняття різних захворювань, що уражають клітини печінки (гепатоцити). Так, термін «гепатит» – похідне з грецького «запалення печінки». З назви також зрозуміло, що ці захворювання викликають віруси. Усі збудники – представники різних видів, але усі вони згубні для печінки. Симптоми вірусних гепатитів відомі й описані спрадавна. Проте причини цих захворювань встановили тільки наприкінці 20 століття: тоді уперше довели інфекційну природу гепатиту B. На сьогодні сталі відомі також інші види вірусів, що викликають вірусні гепатити. Залежно від виду вірусу-збудника, вірусні гепатити підрозділяють «за абеткою» на A, B, C, D, E і так далі.

Гепатит А – відоме і, мабуть, найменш «шкідливе» захворювання. Гепатит А час від часу проявляється спалахами в дитсадах і школах, проте успішно піддається лікуванню і, як правило, без особливих наслідків. Деякі з вірусних гепатитів мало поширені й недостатньо вивчені, проте два з них «прославилися» на весь світ.

Вірусні гепатити: найнебезпечніші

Сумнозвісні гепатити B і C – широко розповсюджені захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 5 % населення планети інфіковане вірусом гепатиту B, а вірусом гепатиту C – близько 3 %. Поєднана інфекція зареєстрована ще у 3 % жителів Європи. Причому не лише поширеність, але й висока частота хронізації, недостатня результативність лікування, тяжкість ускладнень перетворили проблему вірусних гепатитів у завдання №1 для інфекціоністів.

Найнебезпечніші гепатити – B і C – розвиваються після попадання в організм людини різних збудників: представників родини гепаднавірусів і флавівірусів відповідно. Шлях проникнення збудників однаковий – парентеральний (при переливанні крові, ін’єкціях, статевому контакті – через мікротріщини та ін.) З плином крові збудники потрапляють в печінку, де починають розмножуватися – це і руйнує клітини цього важливого органу. У небагатьох випадках, «побушувавши» в організмі, вірус гепатиту зникає з організму, елімінується – з ним справляється імунна система (гострий вірусний гепатит).

Проте в більшості випадків події розвиваються за наступним сценарієм. Через деякий час на зміну загиблим гепатоцитам в печінці з’являється аномальна фіброзна тканина. Природно, функція печінки від того не покращується, але найстрашніше, що фіброз є першим кроком до розвитку цирозу печінки. При прогресі цирозу пацієнт може загинути як від нього самого, так і від розвитку наступного, ще грізнішого ускладнення – раку печінки. Зрозуміло, що процеси ці відбуваються повільно, перебігають роками, але важливо зупинити їх якнайшвидше.

Ці вірусні гепатити дещо розрізняються – не просто за буквами алфавіту, але й за симптомами, перебігом, прогнозами. Проте обидва збудники гепатитів B і C – найчастіші фактори розвитку раку печінки (гепатоцелюлярної карциноми). І лікування обох видів вірусних гепатитів можна ефективно проводити, використовуючи сучасні лікарські препарати.

Вірусні гепатити: що заважає лікуванню?

Вірусні гепатити заслужили на погану репутацію, мало того – вони оточені флером трагічності й містицизму. Це цілком очевидно: проблема актуальна, болюча і злободенна, тому на цій темі спекулюють безліч нечистих на руку людей. Багато «цілителів» і «розробники» настирливо пропонують довірливим хворим свої «послуги» і «продукти», не піклуючись про їх ефективність, не кажучи вже про безпеку. Поширеність вірусних гепатитів диктує попит, а є попит – є пропозиція. Але від таких пропозицій хворим на вірусні гепатити варто відмовлятися.

З другого боку, велика кількість шарлатанів в навколо-медичній сфері обумовлена лояльністю і довірливістю самих пацієнтів. Вірусні гепатити багато людей помилково намагаються лікувати так званими народними засобами – і зрозуміло, що безуспішно (у кращому разі). Багато хто ж за «рекомендацією» телевізійної реклами просто приймає гепатопротектори «для підтримки печінки», а тим часом віруси прекрасно себе почувають і активно розмножуються, і зрештою, за відсутності спеціального противірусного лікування, потрапляють до лікарів вже з цирозом, що сформувався, або, навіть, з раком печінки.

Часто лікування вірусних гепатитів проходить навіть без діагностичного контролю і спостереження лікаря. Таке недбале ставлення до власного здоров’я абсолютно неприпустимо. Вірусний гепатит повинен лікувати тільки інфекціоніст, інакше наслідки для здоров’я людини можуть бути найтрагічнішими. «Нелегальне» лікування вірусного гепатиту – це не лише втрачені гроші й час, це може бути упущений шанс на зцілення.

Вірусні гепатити: діагноз – не вирок

Вірусні гепатити – як B, так і C – медики навчилися лікувати відносно недавно, проте ефективно. Першим засобом, який зміг пригнітити активність і розмноження збудників цих видів вірусних гепатитів в організмі, став інтерферон. Проте сьогодні монотерапія інтерфероном не використовується. На зміну прийшло комбіноване лікування (так звана потрійна терапія), або використання тільки противірусних препаратів прямої дії. Ефективність такого лікування дуже висока. Проте використовувати його можуть лише кваліфіковані лікарі інфекційного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги, де такі пацієнти зможуть отримати всебічне обстеження, після чого їм буде запропонована найбільш оптимальна схема терапії.