foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомогиПротезування голівки променевої кістки

Голівка променевої кістки є внутрішньосуглобовим стабілізатором ліктьового суглоба та забезпечує умови як для згинально-розгинальних так і пронаційно- супінаційних рухів. Переломи голівки променевої кістки, що найчастіше виникають при падінні на верхню кінцівку з розігнутою кистю, напівзігнутим ліктьовим суглобом та повністю пронованим передпліччям становлять близько 20% від ушкоджень ліктьового суглоба. Від 5 до 10% випадків перелом голівки променевої кістки ускладнюється вивихом передпліччя. У жінок переломи головки променевої кістки виникають практично удвічі частіше ніж у чоловіків, а у віковому аспекті ця травма притаманна дорослим (середній вік травмованих —30 років). 

 

Діагноз перелому голівки променевої кістки можна встановити після клінічного, рентгенологічного обстеження чи даних КТ.

  

Пацієнт 35р, виражений больовий синдром, втрата функції ліктьового суглоба

 

Закритий уламковий внутрішньосуглобовий перелом голівки променевої кістки із зміщенням відламків ускладнений вивихом передпліччя.

 

Хвора 35р, набряк ліктьового суглобу, виражений біль при ротації передпліччя

 

Перелом хірургічної шийки променевої кістки із зміщенням відламків.

 

Переломи такого типу потребують оперативного лікування. В минулому проводилась резекція голівки променевої кістки, що призводило до перерозподілу навантаження на ліктьовий та променево - зап’ястний суглоб, перенапруженню ліктьової колатеральної зв’язки і в кінцевому випадку до вальгусної нестабільності та остеоартрозу ліктьового суглобу. Також відсутність голівки променевої кістки призводить до порушення співвідношення довжини променевої та ліктьової кісток (Essex-Lopresti syndrome).

 

Синдром Есекса-Лопресті

Такі анатомічні зміни спричиняють постійні болі в ділянці ліктового та променево – зап’ястного суглобів при навантаженні, болючість при ротаційних рухах передпліччя, частково втрача функції вищеназваних суглобів.

У травматологічному відділенні Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги проводяться оперативні втручання при переломах голівки променевої кістки сучасними методиками (протезування голівки променевої кістки). За останніх 5 років було виконано 20 таких операцій, 19 з яких мали позитивний
результат.

    

 

Після даного оперативного лікування та проведення курсу реабілітації спостерігалось швидке відновлення функції ліктьового суглобу .