foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомогиПриймально-діагностичне відділення

Приймальне відділення є тією структурою, з якої починається госпіталізація хворих. Головна умова ефективного лікування захворювань людини - правильно розпізнати її хворобу. У різних людей одне і те ж захворювання може протікати по-різному, що обумовлено індивідуальними особливостями організму. Від оперативності і злагодженості колективу відділення залежить не тільки нормальне функціонування цілої лікарні, а іноді і здоров'я і життя пацієнта.

 

 

·        Приймально-діагностичне відділення є підрозділом  Тернопільської комунальної лікарні    швидкої допомоги.

·        Працює цілодобово і проводить прийом та госпіталізацію хворих  у стурктурні підрозділи лікарні жителів м. Тернополя, районів області, а також жителів і нших областей України. 

·        Проводить заходи для постійної готовності до роботи в умовах масового поступлення потерпілих, а також при поступленні хворих з особливо небезпечними інфекціями.     

   ·        Призначене для прийому хворих та постраждалих, що потребують кваліфікованого обстеження та лікування в умовах стаціонару. 

 

 

Основними завданнями відділення є прийом, лікарський огляд, проведення клінічних обстежень хворих, надання хворим та потерпілим невідкладної медичної допомоги, реєстрація хворих.

Також проводяться діагностичні обстеження пацієнтів з врахуванням  наявних клінічнх служб. 

1.     Загальний аналіз крові

2.     Аналіз крові на цукор

3.     Загальний аналіз сечі

4.     Діастаза сечі

5.     Аналіз сечі на кетонові тіла

6.     Коагулограма

7.     ЕКГ

8.     Спірометрія

9.     Реовазограма

10. УЗД

11. ЕФГДС

12. Рентгенографія органів грудної порожнини, черевної порожнини,кісткової системи. 

13. КТГ

У складі відділення працюють кабінети ЕКГ, УЗД, рентген-кабінет, ендоскопічний кабінет, ургентна лабораторія та палата для надання невідкладної допомоги.

 

   Кабінет ультразвукової діагностики обладнаний універсальною ультразвуковою діагностичною системою експертного класу та мобільним УЗД апаратом (Хонда), які дозволяютьє проводити усі види ультразвукових досліджень: трансабдомінальних та трансторакальних в режимі реального часу. 

Безперервний та імпульсний спектральний кольоровий Допплер з аналізом високих швидкостей та турбулентності потоку дає величезні переваги у виявленні та оцінці ступеню патології як магістральних судин, так і характерниміни змінами кровопостачання перенхіматозних органів при певних захворюваннях.

Як правило ультразвукове обстеження проводиться в горизонтальному положенні, за допомогою датчика,  призначеного для цього виду досліджень. На досліджувану область наноситься гель - провідник, який сприяє отриманню зображення на екрані монітора.

Підготовка до УЗ-обстеження

УЗД органів черевної порожнини:

• за 2-3 дні до дослідження необхідно дотримуватися дієти: не вживати в їжу продукти, які провокують газоутворення, свіжі овочі, фрукти;

• обов'язково натщесерце.

УЗД сечостатевої системи: 

• обов'язковою умовою повинно бути наповнення сечового міхура, так як даний орган являється «акустичним вікном» для візуалізації досліджуваних органів (матки, передміхурової залози). За 1-1,5 години до дослідження необхідні випити близько 1-1,5 літра негазованої (!) рідини.

Дослідження молочних залоз: 

• необхідно проводити з 5 по 14 день менструального циклу.

Наші лікарі

 

Глібова Тетяна Валерівна, закінчила лікувальний факультет  Тернопільської державної медичної  академії в 2005 році по спеціальності лікувальна справа. Інтернатура по спеціальності «хірургія» проходила на базі Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги.

З 2008 року — лікар хірург хірургічного відділення ТМКЛШД.

У 2013 році – спеціалізація з ультразвукової діагностики у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика;

• «мастер класи» по доплерографії судин доц. Гладка Л.Ю. м. Київ Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика:

• «мастер класи» к.м.н. Щебина С.І. УЗД-діагностика папотогії гепато-біліарної системи та підшлункової залози Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова;

• курси тематичного вдосконалення  по патології молочної залози на кафедрі променевої діагностики в Національному інституті раку;

З 2016 року - лікар ультразвукової діагностики приймально-діагностичного відділеня ТМКЛШД.

Загальний стаж роботи 12 років, за спеціальністю – 4 роки.

Добринська Наталія Олександрівна, закінчила лікувальний факультет  Тернопільської державної медичної  академії в 2002 році по спеціальності лікувальна справа. Інтернатуру по спеціальності «загальна практика – сімейна медицина» проходила на базі Тернопільської обласної клінічної лікарні.

З 2006 року — лікар ультразвукової діагностики поліклінічного відділення ТМКЛШД

З 2015 лікар ультразвукової діагностики приймально-діагностичного відділеня ТМКЛШД. 

Проходила стажування з питань УЗД в онкогінекології, еластографії молочної та щитоподібної залоз, невідкладних хірургічних станів на базі Львівського військового госпіталю, Львівського національного  медичного університету та обласної клінічної лікарні, Київського національного медичного  університету.

Останні курси — передатестаційний цикл у вересні 2016 року, Львівський національний медичний університет, ФУЛ.

Кваліфікаційна категорія перша

Загальний стаж роботи  14 років. Стаж роботи по спеціальності – 10 років.

 

Гнатко Ірина Володимирівна. З 2003р по 2009 р навчалась на медичному факультеті  Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

Закінчила інтернатуру за спеціальністю “радіологія” в Львівському національному медичному університеті.

В 2011 році пройшла курси спеціалізації за спеціальністю “Ультразвукова діагностика”

В 2011 році прийнята на посаду лікаря-ультразвукової діагностики в ТМКЛШД.

Загальний лікарський стаж  з УЗД– 6 років. Друга категорія

 

Безпека та ризики

• Ультразвукові дослідження не несуть променевого навантаження на організм.

• УЗД є одним з найпопулярніших методів дослідження органів і систем людини.

Паревага УЗД перед іншими методами діагностики:

• безпека і безболісність;

• багатофункціональність (за допомогою УЗ хвиль можна оцінити стан органів черевної порожнини, малого таза, проаналізувати стан судин і кровотік у венах і артеріях);

• швидкість (пацієнт отримує діагностичний висновок лікаря, через 5-10 хвилин, після закінчення обстеження);

Наші досягнення:

За допомогою професійної апаратури, лікар-узд  може проводити:

• абсолютно повний перелік рутинних досліджень (черевна порожнина, щитовидна

залоза, сечостатева система, м'які тканини і багато іншого

• дослідження артеріальних і венозних судин практично в будь-якій області тіла, за допомогою доплерографії судин.

Пареваги над іншими кабінетами:

• Єдиний в Тернопільській області УЗД кабінет, який працює цілодобово.