foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги Малоінвазивні методи в урології

У 30-40% чоловіків,які старші 50 років, виникають зміни у вигляді розростання залозистої тканини в області шийки сечового міхура. Близько 10% чоловіків страждають аденомою передміхурової залози, яка вимагає хірургічної операції. Трансуретральна резекція передміхурової залози становить близько 90% всіх операцій на простаті і є «золотим стандартом» хірургічного лікування аденоми передміхурової залози.

У відділенні Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги виконано більше тисячі малоінвазивних операцій на передміхуровій залозі та  сечовому міхурі. Проводить операції уролог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Вітрук Василь Йосипович. 

Виконуються наступні операції: трансуретральна резекція простати, трансуретральна простатектомія при аденомі передміхурової залози, паліативна резекція  простати при вже діагностованому  раку простати, ускладненому вираженою затримкою сечі, трансуретральні резекції сечового міхура при поверхневих пухлинах, дроблення каменів у сечовому міхурі. 

Трансуретральна резекція простати чи трансуретральна простатектомія – це видалення аденома простати за допомогою спеціальної апаратури, яка вводиться через сечовий канал,  під контролем відеокамери та значним збільшенням. При цьому видаляють весь орган чи частину простати в залежності від захворювання. За кордоном такий метод лікування називають «золотим стандартом» у лікуванні аденоми простати. Операція проводиться одномоментно. 

 Переваги методу:

  • короткий термін перебування у лікарні  (3-5 днів);
  • немає розрізів на тілі, не потрібно знімати шви;
  • мінімальна кількість ускладнень, у порівнянні з відкритими методиками;
  • метод вибору при видаленні аденоми простати у хворих з ожирінням;
  • можна діагностувати ранню стадію раку простати в аденомі  та її видалити;
  • можна виявити передракові захворювання простати та в подальшому   попередити  їх  переродження  у рак;
  • єдиний  малоінвазивний метод видалення каменів у тканині простати;
  • може використовуватися  у пацієнтів з аденомою простати, ускладненою каменем сечового міхура.

 

Трансуретральна резекція  сечового міхура при  поверхневих пухлинах:

Видалення пухлин сечового міхура, як доброякісних, так і деяких злоякісних пухлин без розрізу, через сечовий канал.

Переваги методу такі ж,  як і при  видалення аденоми простати, а результати лікування  кращі.                           

 

За результатами роботи в медичних журналах опубліковано  більше  десяти наукових статей, присвячених  діагностиці ранніх стадій раку простати в аденомі, кореляція між каменями вивідних протоків простати з передраковими захворюваннями та раком простати, резекції простати при об’ємі останньої більше 80 мл.