foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Міська лікарня №1

Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомогиВ тернопільській лікарні швидкої допомоги успішно застосовуються сучасні методи лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок 

Варикозне розширення підшкірних вен нижніх кінцівок - це самостійне захворювання (яке може поєднуватися з іншими хворобами вен або бути їх наслідком), що має незворотній прогресуючий перебіг та викликає зміни у підшкірних венах, шкірі, м'язах і кістках.

Ще 10 років тому варикозну хворобу нижніх кінцівок в 90% випадків лікували хірургічними методами, тобто вражені варикозом вени видалялись, що потребувало госпіталізації хворого, загальної анестезії, накладання швів, які в післяопераційному періоді перетворювалися на серйозні косметичні дефекти, довготривалого перебування в лікарні для реабілітації. Сьогодні ситуація змінилась кардинально: в 90% випадків проявів варикозної хвороби лікування проводиться малотравматичними методами (через мікропроколи) без госпіталізації. Ендовенозна лазерна коагуляція визнана найефективнішим методом лікування варикозної хвороби у всьому світі. 

Отже, основними причинами, що найчастіше приводять до варикозу 

• Слабка і тонка стінка вен, що часто передається по спадковості;

• Варикоз вен у чоловіків зустрічається в п’ять разів рідше, ніж у жінок, що пов’язано з особливостями гормонального фону жіночого організму.

• Вагітність є одним із основних факторів ризику варикозної хвороби

• Посилена навантаження на вени: довга ходьба на каблуках, незручне взуття, робота  пов’язана з тривалим перебуванням на ногах, підняття важких речей, недостатня активність м’язів гомілки

• З віком ризик захворювання прогресивно збільшується. 

• У повних людей частіше розвивається варикоз на ногах 

Мрія будь-якої людини, що страждає варикозом - своєчасно і швидко вилікувати захворювання, без болю і шрамів. Традиційно в нашій країні для лікування варикозу застосовувалася флебектомія - операція по видаленню вен, яка проводиться під загальним наркозом,  є доволі травматичною та супроводжується тривалим перебуванням пацієнта в стаціонарі. 

Стрімкий розвиток технологій, в тому числі в галузі судинної хірургії, призвів до появи нових методів лікування варикозу. Сьогодні на базі хірургічного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги, впроводимо та широко застосовуємо менш травматичні для організму методи лікування варикозної хвороби, які дозволяють запобігти розвитку важких ускладнень, та дозволяють зменшити перебування хворих у лікарні до одного дня.

Так в чому полягає суть ЕВЛК ?

Ендовазальна (ендовенозна) лазерна коагуляція (облітерація) варикозних вен (ЕВЛК, ЕВЛО) - високотехнологічний метод лікування варикозу за допомогою спеціального лазерного апарату, що генерує два типи хвиль (довгі та короткі). Лазерне випромінювання довгої хвилі діє за принципом зварювання, «заварюючи» пошкоджену ділянку магістральної вени. При цьому не ушкоджуються сусідні тканини і нервові закінчення, а значить, виключений ризик виникнення больового синдрому.  

За допомогою короткої хвилі, яка впливає на поверхневі ділянки стінки вени, можна позбутися і від характерної венозної сітки і судинних зірочок на шкірі. Пацієнт покидає стаціонар вже через годину після операції.

Ендовенозна лазерна коагуляція варикозних вен

Через маленькі проколи на гомілці, або стегні у просвіт ураженої (розширеної) варикозом вени вводиться лазерний провідник. Лікар слідкує за просуванням світловоду в режимі реального часу. Потім включається лазерне випромінювання, яке діє саме в місці ураження, що призводить до надійного "склеювання" вени. 

 

Іноді ендовенозна коагуляція поєднується з естетичною мініфлебектомією (видаленням дрібних венозних гілок із мікропроколів шкіри) та склеротерапією. Після первинного огляду та УЗД обстеження  ми індивідуально підбираємо найбільш ефективний і безпечний метод лікування для кожного пацієнта.

Основними перевагами лікування варикозу лазером є:

• можливість лікування відразу обох ніг за один сеанс;

• відсутність тривалого післяопераційного періоду

• відсутність обмежень за станом здоров'я і віком;

• лікування на будь-яких стадіях захворювання;

• швидка реабілітація, що дає можливість не припиняти трудову діяльність пацієнта 

• відмінний косметичний ефект.

 

Також на базі хірургічного відділення використовується такий метод як: 

Компресійна склеротерапія і мікросклеротерапія при варикозі

Суть її в тому, що в вену вводиться спеціальний препарат (склерозант), який склеює стінки судини зсередини, а для кращого ефекту застосовується локальна компресія. 

Склеротерапія - це також поширена і ефективна безопераційна методика лікування варикозу великих і дрібних вен, а також судинних «зірочок» на ногах (телеангіектазій). Після введення спеціального лікарського препарату - склерозанта, хвора вена "склеюється" і з часом розсмоктується. При ретельному дотриманні техніки і необхідних умов процедура дає відмінний результат і хороший косметичний ефект.  

Склеротерапія проводиться амбулаторно. Процедура проходить безболісно і не вимагає госпіталізації.

Однією з останніх розробок в сфері лікування варикозної хвороби є Foam-form склеротерапія за методикою Tessari. За допомогою спеціальних пристроїв склерозант в особливій спіненій формі перетворюється в дрібнодисперсну піну і вводиться в судину. Речовина, взаємодіючи з внутрішніми стінками уражених вен, "склеює" їх і приводить до поступового розсмоктування.

Така процедура як правило проводиться під контролем веновізора.  

Веновізор - це абсолютно нове технологічне обладнання, доступне пацієнтам тільки нашої лікарні в Тернопільській області. Цей прилад дозволяє видалити внутрішньошкірний варикоз з максимальною ефективністю і значно покращує ефективність самого лікування.

Веновізор використовується під час склеротерапії з СО2 – метою якої є видалення судинних зірочок та ретикулярних вен. Вона є найбільш доступною, тому користується великою популярністю. Тепер, ми пропонуємо її пацієнтам ще в більш досконалій формі, що дозволяє досягти максимально ефективних результатів лікування без будь-яких ризиків щодо алергії або ускладнень.

Офіційна назва веновізора - Vein Viever Vision - пристрій, що являє собою електронно-оптичний неінвазивний прилад для візуалізації кровоносної підшкірної системи та проектування її на поверхню шкіри. 

Лише в Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги застосовується єдина в Тернопільській області трансілюмінаційна мікросклеротерапія, яка забезпечує відмінну видимість дрібних судин, в основі якої лежить контрастування ретикулярних вен, невидимих неозброєним оком, за допомогою спеціального джерела світла (веновізора). 

Кожна судинна зірка має дрібну вену – «ніжку харчування», яка відводить від неї кров. Розташована вона завжди в товщі шкіри, тому її неможливо побачити неозброєним оком. Щоб добитися більш естетичного результату, лікар завжди багаторазово проколював шкіру в зоні судинної сітки та вводив піну. Тепер за допомогою веновізора можна зробити лише одну ін'єкцію піни в основу судинної зірки, і якщо потрібно, усунути залишкові судини.

Мініфлебектомія: видалення варикозних вен

Новітній метод прийшов на зміну методиці видалення варикозно розширених притоків магістральних вен по Нарату. Раніше для проведення операції хірурги, щоб видалити варикозні вени, виконували розрізи від 2 до 6 см. Для того, щоб поліпшити косметичний ефект, були розроблені спеціальні інструменти, які дозволяли робити те ж саме через проколи з мінімальним порушенням шкірного покриву - флебектомічні "гачки" різних конфігурацій і розмірів та шпателі. Для проколу шкіри використовуємо ультратонкі скальпелі або голки з діаметром (18G).  

Мініфлебектомія може застосовуватись для видалення практично будь-яких вен, уражених варикозною хворобою, як самостійно, так і в комплексі з іншими маніпуляціями. Дуже часто цей метод комбінується з склеротерапією та ЕВЛК. Лікування призначається індивідуально після огляду і проведення ультразвукового дуплексного сканування венозної системи. 

Мініфлебектомія має ряд суттєвих переваг: 

Радикальність. Видалена вена не може з'явитись знову. Мініфлебектомія не тільки усуває косметичний дефект, але і стримує від прогресування варикозної хвороби та виникнення тромботичних ускладнень. 

Застосування місцевої анестезії. Анестетик вводиться супертонкими голками, які застосовуються при склеротерапії. Процедура проводиться в амбулаторних умовах без госпіталізації хворого. Операція продовжується 15-45 хвилин, добре переноситься. Маніпуляції з венами практично не відчуваються. Після мініфлебектомії пацієнт може повернутись до звичного життя, обмеживши фізичні навантаження.

Хороший косметичний ефект. Потрібно розуміти, що будь-яке навіть мінімальне порушення шкіри супроводжується утворенням рубцевої тканини. Відновлення проходить декілька стадій: в перші тижні після операції сліди від розрізів і проколів практично непомітні, але згодом вони починають чітко виділятися на фоні шкіри. Через кілька місяців, рубці світлішають, стають більш еластичними і практично непомітними. Результат мініфлебектомії залежить, в першу чергу, від кваліфікації лікаря (техніки проведення операції), однак потрібно враховувати і властивості шкіри пацієнта (формування рубцевої тканини в кожного проходить по різному). Якщо у пацієнта є схильність до утворення колоїдних рубців, то потрібно бути готовим до появи шрамів і слідів. Для того, щоб отримати хороший косметичний ефект, потрібно неухильно виконувати всі рекомендації лікаря і дотримуватись правил компресійного режиму.

Відсутність обмежень по віку.

 

Основною перевагою даного методу лікування є виконання його в амбулаторних умовах без виключення із звичного життєвого режиму.

Проблематикою лікування варикозної хвороби в Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги займаються : 

 

лікар – хірург вищої категорії Пелешок Олег Ігорович

та лікар - хірург Біловус Дмитро Миколайович

 

Довідка за телефоном: 

+3 8 (097) 994 17 27

 

+3 8 (097) 118 04 26